מחשבון מעמ לצורך חישוב מעמ

מחשבון מע"מ ומחשבון מע"מ הפוך

אין ספק שחישוב של תוספת מע”מ זה צורך נפוץ אצל בעלי עסקים בישראל. גם אם קל ייחסית לבצע חישוב מע”מ עבור סכומים עגולים, הדבר לא תמיד נוח ועוד יותר מורכב כשמנסים לבצע חילוץ מע”מ בשביל לחשב תוספת מע”מ ששילמתם או שאתם עומדים לשלם. מהסיבה הזאת, אנו מציעים לרשותכם מחשבון מע”מ סטנדרטי (לחישוב גודל תוספת מע”מ שעליכם לגבות מהלקוחות שלכם) ומחשבון מע”מ הפוך (לצורך חישוב החלק הייחסי של מע”מ מתוך סכום מסויים). בשביל הנוחות שלכם, מדובר בכלי פשוט ונוח שנותן תוצאה מיידית!

מחשבון מע"מ לחישוב תוספת מע"מ וסכום שכולל מע"מ

מחפש איך לחשב מע”מ בשביל לתת הצעת מחיר ללקוח? הכנס את המחיר לפני מע”מ בשדה העליון. גודל תוספת המע”מ יופיע בשורה השניה והסכום שכולל את המחיר בתוספת מע”מ יופיע בשורה השלישית.

מחשבון מע"מ הפוך לחישוב המע"מ מתוך סכום שכולל תוספת מע"מ

שילמת סכום שכולל מע”מ ואתה רוצה לחשב כמה מתוך הסכום ששילמת מהווה התוספת מע”מ? הכנס את המחיר ששילמת בשדה הראשון. הגודל הייחסי של תוספת מע”מ והמחיר לפני תוספת מע”מ יופיע בשורה השניה והשלישית, בהתאם.

רוצה שרואה חשבון ידאג לחישובים? השאר פרטים כאן!

רוצה שרואה חשבון ידאג לחישובים? השאר פרטים כאן!

חישוב מע"מ - שאלות נפוצות

ראשי התיבות של מע”מ הן “מס ערך מוסף”

נכון להיום, אחוז המע”מ עומד על 17%

בשביל לחשב מע”מ, צריך לחשב כמה שווים 17% מהמחיר הנתון, כלומר להכפיל פי 0.17. לדוגמא, אם המחיר הוא 1000 ש”ח, אז החישוב צריך להיות כזה:

1000 X 0.17=170

בהתאם, המחיר כולל מע”מ יהיה 1,170 ש”ח.

בשביל לבצע חיפוש מע”מ הפוך, כלומר לבצע חילוץ מע”מ מתוך סכום שכבר כולל תוספת מע”מ, יש לחלק את הסכום ב-11, להכפיל את התוצאה פי 100 ולהחסיר אותה מתוך הסכום המקורי.

לדוגמא, אם ידוע לנו ששירות או מוצר עולה 3510 ש”ח כולל מע”מ, נבצע את שלושת החישובים הבאים:

1. 3510 / 117 = 30

2. 30 X 100 = 3000

3. 3510 – 3000 = 510

התוצאה שמתקבלת בחישוב השני היא המחיר ללא תוספת מע”מ והתוצאה שמתקבלת בחישוב השלישי הוא בעצם התוספת מע”מ שרצינו לחלץ מתוך הסכום שכלל אותה.

משרד רואי חשבון בתל אביב

מידע ליצירת קשר

Skip to content