מה חשוב לדעת בנושא מיסוי אמריקאי?

ישראלים המנהלים עסקים בארצות הברית, וכן כאלו המחזיקים באזרחות אמריקאית, נדרשים לבצע הליכים בירוקרטיים שונים מול הרשויות האמריקאיות, ממש כפי שחלות חובות בירוקרטיות שונות על אזרחים ישראלים בארץ. לכן הבנה בהתנהלות המורכבת של המיסוי האמריקאי חיונית כדי להבטיח עמידה בתקנות ה-Internal Revenue Service) IRS). 

במאמר זה נפרט על מיסוי אמריקאי – מי נדרש לדווח, אילו מסמכים וטפסים יש להגיש ואת המועדים החיוניים שעליכם להיות מודעים אליהם.

מי נדרש לדווח לרשות המיסים האמריקאית?

אם אתה מחזיק באזרחות אמריקאית, בין אם אתה מתגורר בארצות הברית או במדינה אחרת, אתה מחויב להגיש מיסים לרשות המיסוי האמריקאית המוכרת בשם IRS. דיווח זה כולל ישראלים עם אזרחות כפולה, הן ישראלית והן אמריקאית. 

ארה”ב מטילה מס על אזרחיה על כל הכנסותיהם ברחבי העולם, כלומר על אזרח אמריקאי לדווח על כל הכנסה שהוא הרוויח הן בארה”ב והן בכל אזור אחר בעולם.

אילו מסמכים וטפסים חשובים לצורך הדיווח?

תהליך דיווח המס האמריקאי כולל איסוף והגשת מסמכים וטפסים שונים. עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית עליהם להגיש את המסמכים הבאים:

טופס 1040: זהו טופס החזר מס הכנסה לרווקים או נשואים. הוא מכסה מגוון רחב של מקורות הכנסה וניכויים. יש לוודא שמשתמשים בטופס המתאים לאזרחי ארה”ב המתגוררים בחו”ל.

דוח חשבון בנק זר (FBAR טופס 114): אם יש לך חשבונות פיננסיים העולים על $10,000 במצטבר בכל נקודה במהלך השנה, עליך להגיש טופס FBAR. זה כולל חשבונות בנק, השקעות וסוגים מסוימים של פנסיה.

טופס 8938: יש להגיש הצהרה על נכסים פיננסיים זרים במקרה שישנם נכסים החורגים מתנאי סף מסוימים. לכן טופס זה מספק מידע נוסף על נכסים שאינם מכוסים ב-FBAR.

טופס W-9: ישנים מקרים שהכנסות המתקבלות בארה”ב, כגון הכנסה מדמי שכירות או דיבידנדים,יידרשו להגיש גם טופס W-9 למשלם המפרט את סוג וגובה ההכנסות שהיו.

מתי יש להגיש את דיווחי המס לרשות המיסוי האמריקאית?

המועדים להגשת דוחות מס בארה”ב יכולים להשתנות, אך לרוב התאריך השנתי הקבוע הוא ב-15 באפריל. עם זאת כדאי לדעת שאזרחי ארה”ב המתגוררים בחו”ל מקבלים הארכה אוטומטית עד ה-15 ביוני. למרות שזה מאריך את זמן ההגשה, הארכה זו איננה תקפה לכל התחייבויות המס. לכן כדאי לזכור כי זה חיוני לשלם את כל המיסים החייבים עד למועד האחרון המקורי של 15 באפריל, זאת כדי למנוע קנסות וצבירת ריביות.

לסיכום

התנהלות במערכת המס האמריקאית כאזרח ישראלי בעל אזרחות כפולה עשויה להיראות מרתיעה, אך עם המידע הנכון והיערכות בזמן תוכלו לעמוד בהתחייבויות שלך ולהימנע מעונשים אפשריים. במידת הצורך כדאי לשקול להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס הבקיא במיסוי בינלאומי כדי לקבל הדרכה מקצועית בתהליך.

משרד רואי חשבון בתל אביב

מידע ליצירת קשר

דילוג לתוכן